спеціаліст фізичної реабілітації,

масажист хірургічного центру CitiDoctor Бубнова О.А.

Клініка CitiDoctor проводить ефективне лікування п'яткової шпори, не вдаючись до хірургічних методів.

Не займайтеся cамолікуванням – це може мати серйозні ускладнення, аж до порушення функцій стопи. Наш медичний центр має величезний досвід успішного лікування такої хвороби за допомогою ударно-хвильової терапії.

Що таке п'яткова шпора?

П'яткова шпора – одна з найбільш частих причин болю в області п'яти. Суть проблеми полягає в тому, що на суглобовій поверхні п'яткової кістки утворюється гострий наріст, «шпора», що травмує навколишні м'які тканини.

Лікарі відзначають комплекс біомеханічних чинників, що стимулюють цей процес. Це – перенесені травми в минулому, падіння, надмірна вага, заняття спортом на жорсткій поверхні та у незручному взутті. Певне значення має архітектура зводу стопи – люди, які страждають на плоскостопість, більш схильні до біомеханічних травм.

Біль у п'яті посилюється при ходьбі, в спокої вона слабшає. Дуже болючим буває ранковий підйом і перше наступання на п'яту. Потім інтенсивність болю зазвичай знижується, але протягом дня вона відновлюється знову.

Травмовані кістковим виростом тканини можуть починати набрякати, та біль може поширитися на всю стопу, залучаючи сухожилля, що проходить від п'яткової кістки до пальців стопи. Так розвивається п'яткова шпора.

Можливі ускладнення:

  • набряки голеностопа;
  • артрит / артроз суглоба великого пальця ноги;
  • сильні болі в місці запалення.

Діагностика

Для початку необхідно звернутися до лікаря. Це може бути травматолог-ортопед, лікар загальної практики, лікар-невролог або фізіотерапевт.

Якщо ви підозрюєте, що у вас п'яткова шпора, симптоми та лікування підтвердить і призначить тільки лікар. Жодні засоби народної медицини в цьому випадку не усунуть проблему.

Лікар проводить первинний огляд і діагностику. Якщо натискання в області п'яти викликають хворобливі відчуття, лікар зробить припущення про наявність п'яткової шпори, а для підтвердження її наявності видасть направлення на рентгенографію або МРТ стопи. Якщо дослідження підтверджує наявність кісткового наросту, діагноз вважається підтвердженим.

Важливо пам'ятати, що зміни в тактильної чутливості стопи або супутні запальні захворювання суглобів вимагають додаткових досліджень, оскільки можуть означати наявність інших захворювань.

Ударно-хвильова терапія при п'ятковій шпорі

Ударно-хвильова терапія – науково доведений метод лікування захворювань опорно рухового апарату. Принцип УХТ полягає в здатності гідроакустичних хвиль проникати у фіброзні підстави. Створювані хвилі активно взаємодіють з пошкодженими тканинами. Подібна дія запускає прискорений ріст клітин, що сприяє загоєнню переломів, зниженню болю, відновленню м'яких тканин.

На сьогоднішній день УХТ – це найбільш ефективний і швидкий спосіб лікування шпори на п'яті. Під дією ударної хвилі відбувається руйнування кальцієвих відкладень та активізується процес регенерації пошкоджених тканин, сприяє відновленню. Больовий синдром стає менш вираженим з кожною наступною процедурою.

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Лицарі хірургії: боротьба за ваше здоров’я без компромісів!

Задайте питання лікарям та отримуйте відповідь  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Хірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua/ 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +3(044) 333 48 85