кандидат медичних наук, акушер-гінеколог вищої категорії

хірургічного центру CitiDoctor О.В. Тян

Міома матки – доброякісне захворювання, що часто зустрічається та потребує оперативного втручання у великого числа пацієнток. Важливим нововведенням, що розширив горизонти лапароскопії, був винахід механічної морцелляціі за допомогою морцелляційного ножа.

Електромеханічні морцеллятори активно використовуються в повсякденній роботі хірургів по всьому світу та допомагають у видаленні пухлинних вузлів великих розмірів матки через малі лапароскопічні розрізи. Останнім часом у літературі все частіше зустрічаються роботи, що стосуються ятрогенних міоматозних вузлів у черевній порожнині, що з'являються після перенесеного оперативного втручання та пов'язані з морцелляцією.

У нашому випадку пацієнтка перенесла консервативну міомектомія рік тому. Морцеллома – паразитарне утворення черевної порожнини – була діагностована під час УЗД-дослідження в нашому медичному центрі, проте клінічно до того не виявлялася.

Під час операції величезних зусиль коштувало виділення конгломерату з малого тазу, що був інтимно зрощений з сигмовидною кишкою.

Які висновки? На жаль, статистика річ вперта та наше завдання перед майбутньою операцією – пояснити пацієнтці можливі ризики під час виконання лапароскопічної операції з використанням морцелляції. У нашій клініці ми володіємо всіма навичками й технологічною базою, щоб виконати операцію якраз вчасно і без неприємних наслідків для організму.

 

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Пацієнт понад усе: боротьба за ваше здоров’я без компромісів!

Задайте питання лікарям та отримуйте відповідь

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Хірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua/ 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 333 48 85