кандидат медичних наук, акушер-гінеколог вищої категорії

хірургічного центру CitiDoctor О.В. Тян

Незріла тератома яєчника, або дермоїд – це доброякісна пухлина, що складається з різних типів тканин, які є похідними різних зародкових листків, присутність яких не є характерною для тих органів або анатомічних областей організму, в яких розвивається пухлина.

Ми говоримо зараз саме за тератому яєчника (не про інші види та локалізації)! Найпоширенішою гіпотезою причини виникнення тератом, що заснована на феномені «ембріон в ембріоні», є порушення формування одного з так званих сіамських близнюків, унаслідок чого один із них стає паразитом і недорозвинутим. Це призводить до того, що в пухлині можливе виявлення деяких видів тканин, не характерних для органа, в якому розвинулася пухлина, і навіть частин інших органів – очей, зубів, волосся, нігтів, хрящів тощо.

Іншою гіпотезою виникнення тератоми є порушення формування ембріона, внаслідок чого проходить зміщення зародкових листків на ранніх стадіях ембріогенезу. Причиною цього можуть стати хромосомні аномалії.

При тератомі яєчника клінічна симптоматика тривалий час, при невеликих розмірах пухлини, може бути відсутньою. При збільшенні у розмірах пухлини можуть відчуватися важкість у нижніх відділах живота, порушення сечовипускання, відходження калу, різкий біль у разі розриву чи перекруту кісти.

Лікування тератоми виключно оперативне. При наявності технічної можливості, перевага надається лапароскопічній цистектомії.

Діагностика за стандартом клініки CitiDoctor: гінекологічний огляд, збір анамнезу, УЗД ОМТ (КТ чи МРТ ОМТ, якщо можливо), онкомаркери яєчника!

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Пацієнт понад усе: боротьба за ваше здоров’я без компромісів!

 

Задайте питання лікарям та отримуйте відповідь 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Хірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua/

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 333 48 85